Nasze przedszkole zlokalizowane jest na Osiedlu Krakowska-Południe. Jest to budynek wolnostojący, piętrowy, otoczony dużym ogrodem. Ogród przedszkolny jest bogato zazieleniony, wyposażony w sprzęt ogrodowy, który sukcesywnie wymieniany jest na nowy, dostosowany do wymogów Unii Europejskiej.

Jesteśmy placówką promującą zdrowy styl życia. W 2002 roku otrzymaliśmy certyfikat "Przedszkole promujące zdrowie"i przystąpiliśmy do Sieci Placówek Promujących Zdrowie, dlatego też kładziemy nacisk na prawidłowy rozwój fizyczny dzieci poprzez zwiększenie częstotliwości spacerów, zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń ogólnorozwojowych i korekcyjnych. Dysponujemy bogatym zestawem przyborów do zajęć. Promujemy zdrowy styl życia poprzez: Sale, w których przebywają dzieci są estetyczne i funkcjonalne, zachęcające dzieci do wspaniałej zabawy oraz twórczych działań. Promujemy osiągnięcia naszych wychowanków poprzez udział w konkursach międzyprzedszkolnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Ściśle współpracujemy z Osiedlowym Domem Kultury "Krak" oraz Szkołą Podstawową Nr 28, która znajduje się w niedalekim sąsiedztwie.

Wszystkie działania przedszkola wspiera Rada Rodziców. Wspólnie z nimi podejmowane są ważne decyzje dotyczące organizacji uroczystości przedszkolnych, akcji charytatywnych.

Przedszkole liczy 6 oddziałów. Czynne jest w godzinach 6.30 - 17.00.